ZADZWOŃ 22 857 81 90 i zarezerwuj stolik.MAKE RESERVATION NOW

Aktualności

Andrzejkowy Wieczór Pełen Magii!

Kategoria: Aktualności

Już 30 listopada od godz. 18:00 zapraszamy serdecznie na Andrzejki w American House.

Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy program pełen wróżb, dobrej muzyki oraz wyśmietniego menu skomponowanego przez szefa kuchni Michała Stopczyńskiego specjalnie na tę okazję.

W tym roku będziemy bawić się razem z wodzirejem oraz muzyką na żywo. Ponadto w Pokoju Wróżb doświadczona tarocistka przepowie nam przyszłość i ułoży horoskop na najbliższy rok.

Zapraszamy do rezerwacji stolików już dziś!

22 857 81 90

Rogale Świętomarcińskie

Kategoria: Aktualności

Wyjątkowe, bo wypełnione białym makiem, rogale świętomarcińskie tradycyjne je się w Poznaniu 11 listopada. 

Tradycja ta wywodzi się z czasów pogańskich, gdy podczas jesiennego święta składano bogom ofiary z wołów lub, w zastępstwie, z ciasta zwijanego w wole rogi. Kościół łaciński przejął ten zwyczaj, łącząc go z postacią św. Marcina. Kształt ciasta interpretowano jako nawiązanie do podkowy, którą miał zgubić koń świętego.

W Poznaniu tradycja wypieku rogali świętomarcińskich na 11 listopada istniała już na pewno w 1860, kiedy to opublikowano w „Dzienniku Poznańskim” najstarszą dziś znaną reklamę rogala świętomarcińskiego. Popularna jest jednak legenda, że tradycja w obecnym kształcie narodziła się w listopadzie 1891. Gdy zbliżał się dzień św. Marcina, proboszcz parafii św. Marcina ks. Jan Lewicki zaapelował do wiernych, aby wzorem patrona zrobili coś dla biednych. Obecny na mszy cukiernik Józef Melzer, który pracował w pobliskiej cukierni, namówił swojego szefa, aby wskrzesić starą tradycję. Bogatsi poznaniacy kupowali smakołyk, a biedni otrzymywali go za darmo. Zwyczaj wypieku w 1901 przejęło Stowarzyszenie Cukierników. Po I wojnie światowej do tradycji obdarowywania ubogich powrócił Franciszek Raczyński, zaś przed zapomnieniem tuż po II wojnie światowej uratował rogala Zygmunt Wasiński.

 

My zapraszamy na degustację w American House już w niedzielę, 10 listopada. 

Festiwal Polskiej Gęsi

Kategoria: Aktualności

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na delikatną i soczystą gęsinę.

Dlaczego nasz coroczny Festiwal Polskiej Gęsi obchodzimy właśnie w listopadzie?

Bo taka jest tradycja związana z legendą o św. Marcinie, ale również o tej porze roku gęsi są najtłustsze i tym samym najsmaczniejsze. W American House będziemy podawać tę najlepszą – biąłą gęś kołudzką, karmioną najwyższej jakości owsem przez co jej smak fenomenalny.

American Houser serwuje lunche

Kategoria: Aktualności

Overworked? Overbooked?

Nie ma potrzeby się ruszać. Jedzenie z Restuaracji American House może przyjechać do Ciebie 👍

Zamów dzwoniąc na:
 +48 22 857 81 90

Codziennie serwujemy pyszne, zdrowe i pożywane lunche, które możesz zamówić bezpośrednio do pracy lub domu.

Aktualną ofertę możesz sprawdzić w zakładce Menu.

Siatkarska Strefa Kibica

Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do wspólnego kibicowania Biało-Czerwonym podczas siatkarski emocji. Nasza Strefa Kibica to przytulne miejsce, wyodrębnione od reszty restauracji. Wspólnie, przy dobrym piwie i przekąskach, możemy wspierać naszych siatkarzy podczas nadchodzących meczów. Przy każdej wygranej Polaków serwujemy kufel piwa gratis.

 

Nowości w Karcie Menu

Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do degustacji nowych dań w naszej karcie menu! Jesienne deszcze powoli zaczynają nam ochładzać atmosferę, ale gwarantujemy, że nasz krem z selera z prażonym jabłkiem rozgrzeje nas nawet w największą zawieruchę. Ponadto w karcie dań ponownie powitaliśmy polędwica z dorsza w nowej odsłonie, a także pojawiły się nowe smaki takie jak pierogi z dynią, szpinakiem i kozim serem podane na aksamitnym sosie z borowików.

Jesteśmy przekonani, że nasz zespół kucharzy znów zaskoczył Państwa pozytywnie.

13/14.09 Festiwal Tatara i Dobrej Wódki

Kategoria: Aktualności

Wszystkich miłośników tradycyjnych tatarów zapraszamy w dniach 13 oraz 14 września na Festiwal Tatara oraz Dobrej Wódki. W wyjątkowym menu degustacyjnym znajdą Państwo 4 rodzaje smacznych tatarów. Ponadto przy zamówieniu 2 kieliszków wódki, trzeci serwujemy całkowicie gratis.

Do zobaczenia w Restauracji American House!

 

Długi Weekend w American House

Kategoria: Aktualności

W najbliższy długi weekend nasza restauracja pracuje bez zmian. Zapraszamy do rozpoczęcia weekendu bufetem śniadaniowym wraz z kieliszkiem schłodzonego Prosecco w ogrodzie American House.

Bo najważniejsze są małe szczęścia.

 

Image may contain: drink and text

Burgery i Soczyste Steki w American House

Kategoria: Aktualności

Niedziela to idealny dzień na rodzinny obiad. Zapraszamy serdecznie do degustacji wyjątkowych dań amerykańskich.

Naszym specjalistą od soczyście mięsnych dań jest Starszy Kucharz Robert Mątficki. Jak sam mówi: „jedz sałaty, aby być zdrowym, a burgery aby być normalnym”. 

 

American House Chef’s Specials

Kategoria: Aktualności

Nasz Szef Kuchni Michał Stopczyński specjalizuje się w polskich daniach dodając do nich szczyptę nowoczesności. Jego dania zawsze bazują na sezonowości. Mówi, że: „Ludzie chcą smacznych, czystych i pożywnych potraw, a nie minimalistycznej pokazówki na talerzu.” 

Zapraszamy do degustacji naszych wyjątkowych dań kurkowych, bo kurki w lipcu smakują najlepiej

Znajdź nas na Facebooku

Dane kontaktowe

American House
ul. Baletowa 3
02-867 Warszawa
tel. 22 857 81 90

 
 

Restauracja American House Warszawa Ursynów - dogodny dojazd Piseczno i okolice. Zapraszamy!

Godziny otwarcia

Nasza restauracja czynna jest codziennie od 10:00 do ostatniego gościa.
Kuchnia czynna jest od 10:00 do 22:00.