ZADZWOŃ 22 857 81 90 i zarezerwuj stolik.MAKE RESERVATION NOW

Aktualności

Smaki Jesieni w American House

Dodany w: Archiwa

 

kasztany american house

 

Chef de cuisine Michał Stopczyński kocha jesień za kolory, soczyste owoce i wyborne dynie. Jednym z ukrytych i niedocenionym skarbem jesieni są… kasztany.

Kasztan jadalny topotężne drzewo z rodziny bukowatych, które w żadnym stopniu nie jest spokrewnione z kasztanem, który często rośnie w polskich parkach i przy ulicach.

Niestety nasz klimat nie sprzyja kasztanom jadalnym, wolą cieplejsze rejony takie jak Włochy czy Francję (gdzie występują nawet rozległe lasy kasztanowe).

Owoce kasztanu to kilka orzechów ukrytych w kolczastej pokrywie.  Świeże mogą być spożywane na surowo. Ususzone można zjeść po obróbce termicznej (pieczone, gotowane…), starte na mąkę lub pastę a nawet w postaci kompotu. Kasztan występuje w mnóstwie wersji i jest naprawdę smaczny. Ma słodkawy smak, dzięki temu np. ciasta pieczone z mąki kasztanowej są same w sobie smaczne, bez potrzeby wzbogacania wieloma dodatkami.

W naszym menu aromatyczne kasztany pojawiają się jako słodki dodatek do steku z polędwicy podowanej na dyniowym puree. Zapraszamy do degustacji!

 

Znajdź nas na Facebooku

Dane kontaktowe

American House
ul. Baletowa 3
02-867 Warszawa
tel. 22 857 81 90

 
 

Restauracja American House Warszawa Ursynów - dogodny dojazd Piseczno i okolice. Zapraszamy!

Godziny otwarcia

Nasza restauracja czynna jest codziennie od 10:00 do ostatniego gościa.
Kuchnia czynna jest od 10:00 do 22:00.